Stubaital - Fulpmes

Austriacki lodowiec

Austria > Tyrol

Urlop w Dolinie Stubaital to gwarancja śniegu i dobrej zabawy

 

Dolina należy do najpiękniejszych wysoko położonych dolin Tyrolu, gdzie nowoczesność i tradycja wspaniale się uzupełniają. W tym największym regionie lodowcowym Austrii, w którym panują doskonałe warunki atmosferyczne, istnieją wprost nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku na 147 km nartostradach na wysokości aż do 3 210 m. Do dyspozycji narciarzy biegowych jest wysoko położona 2 km trasa biegowa. Inne atrakcje w tym regionie to ściana do wspinaczki lodowej, wędrówki i wyprawy górskie. W Stubaital czeka na Państwa również bogata oferta après-ski! 

Niezliczone doliny, łagodnie opadające pagórki i masywy górskie pokryte świeżym śniegiem tworzą niesamowitą atmosferę miejscowości Fulpmes. Miłośnicy sportów zimowych mają stąd bezpośredni dostęp do wielu tras narciarskich w Alpach Sztubajskich z lodowcem. Przejrzyste tereny narciarskie w okolicy Fulpmes są również przyjazne rodzinom. Zróżnicowany program dla dzieci oraz trasa saneczkowa o długości 8 km są spełnieniem marzeń każdego małego człowieka. Natomiast liczne szlaki turystyczne zapraszają dorosłych na zimowe spacery w puszystym śniegu. 

  

Dolina Stubaital zalicza się do najpiękniejszych wysokogórskich dolin w Tyrolu

 

Z karnetem narciarskim "Stubaier Superskipass" mogą Państwo doskonale bawić się na 147 km rozmaitych nartostrad. W skład tras wchodzi również jazda na lodowcu Stubaier Gletscher, teren Schlick 2000, gondole Serlesbahnen oraz wyciągi Elferlifte.Przede wszystkim lodowiec Stubaier Gletscher z doskonałymi nartostradami, funparkiem, trasami do jazdy w głębokim śniegu i trasami wyścigowymi sprawia, że region ten jest naprawdę wyjątkowy! Zapraszamy więc na białe szaleństwo na największym, otwartym przez cały rok austriackim terenie narciarskim! Na lodowcu spotkamy się z trasami:

61 km tras zielonych i niebieskich

54 km tras czerwonych

32 km tras czarnych

Dzięki doskonałej mieszance łatwych i trudnych nartostrad, zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze znajdą tutaj coś dla siebie. Również wśród rodzin teren ten cieszy się dużą popularnością. Przy stacji Gamsgarten i wyciągu Mermelbahn można np. doskonale ćwiczyć pierwsze szusy na nartach.

Koronacją dnia na stoku będzie z pewnością 10-kilometrowa nartostrada do doliny. Trasy przy Elfer polecamy natomiast tylko doświadczonym narciarzom. Dzięki różnicy wysokości ok. 1000 m, zjazd tamtędy to bez wątpienia ogromna dawka adrenaliny. O dobre samopoczucie snowboardzistów i fanów freeride'u zatroszczą się natomiast 2 snowparki funpark na lodowcu i w Schlick 2000.

 

Do terenu narciarskiego Schlick 2000 dotrzemy bezpośrednio z miejscowości Fulpmes

 

Tam czeka na Państwa 19 km nartostrad, przeważnie dla początkujących narciarzy, i 12 wyciągów, które dowiozą Państwa na maksymalną wysokość 2240 m. Ta pewna śniegowo kotlina jest w szczególności przyjazna rodzinom. Łatwe trasy i czarodziejskie dywany w przedszkolu narciarskim sprawią wiele radości najmłodszym. W miejscoiwości Fulpmes mamy dostęp do tras:

12 km tras zielonych i niebieskich

6 km tras czerwonych

2 km tras czarnych 

Profesjonaliści mogą wyszaleć się na czarnej trasie Sennjoch lub na torze zjazdowym pod Sennjochstüberls! Przy trasie narciarskiej Sennjoch znajduje się Free Nature Park z konstrukcjami typu rail i jump o różnym stopniu trudności. Wszystkie trasy łączą się najdalej przy Bruggeralm, zatem zgubienie drogi jest prawie niemożliwe.                     

  

W centrum narciarskim Schlick 2000 mają Państwo do dyspozycji dwa snowparki

 

Snowpark „Stubaipark Schlick 2000" położony jest przy trasie Sennjochpiste, poniżej górskiej stacji Kreuzjoch. Tutaj można liczyć na różnorodne elementy typu kicker, rail oraz box. Nieco poniżej przy trasie znajduje się wyjątkowy funpark: „Free Nature Park", składający się wyłącznie z naturalnych elementów, m.in. halfpipe. Początkujący będą tu mogli popracować nad techniką na licznych rynnach.

 

Łącznie 130 km tras biegowych w dolinie Stubaital!

 

Stubai jest również jest gwarancją udanego urlopu dla miłośników tej dyscypliny sportu. 60-km trasa, biegnąca poprzez dolinę Stubaital, gwarantuje urokliwe i urozmaicone odcinki. Jeżeli ilość śniegu w dolinie nie wystarczy, to można wybrać się na lodowiec Stubaier Gletscher. Trasa obiegająca szczyt Gamsgarten (2.650-2.670 m) liczy sobie 2 km, a opłata za wstęp zawarta jest w cenie karnetu. Sezon do uprawiania narciarstwa biegowego rozpoczyna się tu w listopadzie, a kończy w maju! Warto również skorzystać z innych tras położonych również w wysokich partiach górskich: Schlick 2000 w Fulpmes (3 km), trasa dla początkujących w Mieders (5 km) oraz trasa Kaserloipe w Mieders (10 km). Tą ostatnią polecamy jedynie zaawansowanym sportowcom.

 

A co z apres-ski w Stubaiu? Czy coś tam się dzieje?

 

Dzień w Fulpmes nie kończy się wraz z ostatnim zjazdem ze stoku. Po aktywnym czasie na nartach można odprężyć się w jednym z lokalów ápres-ski. Lubianym miejscem spotkań turystów jest „Schlussliacht”. Warto odwiedzić również bar „Leo's Stadl Bar”. A jeżeli mają Państwo ochotę na dłuższą zabawę, można przenieść się do „Kuhstahl” lub do „Kratzbaum”. Spokojny wieczór najlepiej spędzić w jednej z licznych restauracji, barów, czy winiarni.

Dla aktywnych polecamy wycieczkę na jeden z 12 torów saneczkowych dostępnych w okolicy. Tor w Fulpmes ma np. 2,4 km długości i prowadzi do doliny. Ponad nim góruje jednak najdłuższy naturalny tor saneczkowy na świecie, który prowadzi z Elfer przez malowniczą dolinę Pinnistal na długości aż 8 km. W Fulpmes dostępnych jest również 80 km szlaków wędrownych. Wspinaczki lodowcowej można spróbować w dolinie Stubaital, zwykłej wspinaczki w lokalnej hali sportowej. Centrum rekreacyjne w Neustift oferuje kryty basen i kompleks saun. Na lodowcu Stubaier Gletscher czeka na turystów natomiast nowa atrakcja: przy górnej stacji Eisgrat, ok. 30 m poniżej stoku znajduje się grota lodowcowa, w której można dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat lodowców.

  

Wskazówki dotyczące dojazdu do Austrii

 

Najbliżej położone jest lotnisko w Salzburgu, Insbrucku, Klagenfurcie i w Linz. W zależności od miejsca docelowego, proponujemy także lotniska w Monachium i Friedrichshafen w Niemczech oraz Zurych w Szwajcarii. Podróżujących własnym środkiem transportu prosimy zabrać ze sobą łańcuchy na koła. 

Kolej: Fulpmes (w miejscowości), Innsbruck (ok. 20 km)

Przelot: Innsbruck (ok. 20 km), Salzburg (ok. 190 km), Monachium (ok. 215 km)

KONTAKT

  • info@snowz.pl
  • + 48 668 694 246
  • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
  • Messenger na Facebooku 24/7