Sölden

Solden austria

Austria > Tyrol

Sölden (1377 m), znana miejscowość z Mistrzostw Świata, położona jest w centrum doliny Ötztal

 

Jest ona jednym z najbardziej znanych w Europie centrum narciarstwa i snowboardingu, a przy tym legendarną metropolią après-ski. Teren narciarski (1350 - 3340 m) obejmuje popularne lodowce Rettenbach i Tiefenbach oraz trasy narciarskie Sölden i Giggijoch-Gaislachkogel. Trasy te połączone z lodowcami tworzą teren narciarski o całkowitej długości nartostrad wynoszącej 144 km. Platformy widokowe „Big 3” na terenie narciarskim Sölden, znajdujące się na trzech 3-tysiącznikach z panoramą widokową 360°, zapewnią zapierające dech w piersiach pejzaże górskie.

 

Prawie żadna dolina w Alpach nie ma tyle do zaoferowania, co Ötztal w Tyrolu

 

Mnóstwo nartostrad o wszystkich stopniach trudności, najnowocześniejsze wyciągi, zróżnicowane trasy biegowe i prawie 250 trzytysięczników w całych Alpach Ötztalskich - serce niejednego narciarza mocniej tutaj zabije. Ponadto znajduje się tutaj liczne szlaki wędrowne oraz przytulne bacówki, a wieczorami, w zależności od upodobań, atrakcje w licznych dyskotekach i barach, saneczkarstwo jak i jazda na nartach nocą... Możliwości jest wiele. Na brak urozmaicenia w dolinie Ötztal nikt nie będzie narzekał. Tutaj czekają na Państwa zaśnieżone miasteczka, znane stacje narciarskie oraz park wodny Aqua Dome w Längenfeld, który gwarantuje wypoczynek i relaks. Popołudnia i wieczory to tzw. „party-time” – w chatach góralskich i centrum Sölden robi się gorąco. Infrastruktura turystyczna Sölden wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich gości. Centrum rozrywki stanowi „Freizeit-Arena” z urządzonym w stylu tyrolskim basenem o długości 25 m, halą sportową, halą do tenisa, studiem fitness, kręgielnią i kinem. Liczne sklepy na głównej ulicy zapraszają do zakupów. 

 

 

Ötztal to ulubiona dolina fanów narciarstwa. W sumie czeka tu na Państwa 318 km tras narciarskich i 74 wyciągi na wysokości aż do 3.340 m

 

Obok Sölden również Ober--/Hochgurgl, Ötz i Vent tworzą idealne połączenie terenów narciarskich. W Ober- i Hochgurgl rozpościera się przepiękny krajobraz górski na wysokości 1.800 do 3.080 m. Trasy narciarskie o długości 110 km zapraszają do jazdy na nartach. Teren pewny śniegowo od listopada do maja. Jeśli śniegu miałoby zabraknąć, o piękną pokrywę śnieżną "postarają się" urządzenia naśnieżające. Poza tym w dolinie Ötztal znajduje się miejscowość Oetz. Na wysokości 820 do 2.200 m znajdziecie Państwo wspaniałe szlaki turystyczne, trasy zjazdowe, zaśnieżone lasy jak i trasy o różnym stopniu trudności. Liczne armatki śnieżne zapewniają pewność śniegową pokrywając śniegiem większą część terenu narciarskiego. Natomiast dla rodzin i początkujących narciarzy idealnie nadającym się terenem będzie teren z 15 trasami, łatwymi i średnio trudnymi przy miejscowości Vent. Tak więc w całej dolinie Ötztal mamy dostęp do:

125 km tras zielonych i niebieskich

133 km tras czerwonych

51 km tras czarnych

 

Karnet narciarski „Sölden & Obergurgl-Hochgurgl" umożliwi Państwu od sezonu zimowego 2017 korzystanie bez limitu i dowolny wybór między Obergurgl-Hochgurgl i Sölden, o ile karnet ważny jest na 3- i więcej dni!

 

Oferta obejmuje więc łącznie 256 km tras narciarskich i 56 wyciągów! Posiadając 2-dniowy karnet narciarski „Sölden“ możliwe jest korzystanie ze 146 km tras narciarskich (w tym trasy do skialpinizmu) na wysokości 1350 - 3340 m, które połączone są 36 nowoczesnymi wyciągami. Sölden słynie przede wszystkim z terenów narciarskich na lodowcach Rettenbach i Tiefenbach ze szczytami „Tiefenbachkogl” (3309 m), „Innere Schwarze Schneid” (3370 m) i „Gaislachkogl” (3058 m), na których chętnie szusują zarówno amatorzy narciarstwa jak i zawodowi narciarze, przygotowujący się tutaj do sezonu. Dla początkujących narciarzy możemy polecić okolice Innerwald i Giggijoch, podczas gdy bardziej zaawansowani znajdą wiele możliwości do jazdy na niebieskich i czerwonych trasach na całym terenie narciarskim. Profesjonaliści najchętniej wybierają natomiast trasy przy Gaislachkogl.

70 km tras zielonych i niebieskich

45 km tras czerwonych

29 km tras czarnych

 

Sölden należy do najciekawszych miejscowości Alp, ponieważ jest jedynym terenem narciarskim, który posiada trzy „trzytysięczniki”, perfekcyjnie połączone wyciągami

 

Nowością jest dwukierunkowa gondola przy Rettenbachferner optymalizująca połączenie między Giggijoch z terenami narciarskimi na lodowcu. Najnowszą atrakcją jest kolej linowo-terenowa jeżdżąca pomiędzy centrum i wyciągami „Innerwald” oraz gondola prowadząca na szczyt Gaischlachkogel. Nowa kolejka Giggijochbahn umożliwi od sezonu 2016/17 transport niemal 4500 miłośników sportów zimowych na godzinę. Jest to absolutny światowy rekord! Przy górnej stacji gondoli Gaislachkogel czeka na Państwa Ice Q-Restaurant & Lounge, jedna z najlepszych górskich restauracji w której można spróbować wykwintnych smakołyków regionu. Dzięki szklanej konstrukcji i położeniu na wysokości ponad 3000 m można stamtąd podziwiać zapierający dech w piersiach widok na górską panoramę (łącznie z trzema lodowcami). Ekskluzywna kuchnia serwuje tradycyjne alpejskie potrawy i wykwintne wina. Raz w tygodniu oferowany jest romantyczny obiad. W loży można również napić się szampana. Przez wiszący most można udać się na platformę widokowej, z której podziwiać można najwyższe górskie szczyty.

 

Kolejną atrakcją na terenie narciarskim jest z pewnością możliwość nocnej jazdy na nartach przy Gaislachkogelbahn. W każdą środę od stycznia do marca stok narciarski jest oświetlony, a w godzinach wieczornych odbywają się tutaj pokazy artystyczne

 

Dodatkowo czekają na Państwa na całym terenie narciarskim hotspoty Wi-Fi, które umożliwiają bezpłatne korzystanie z internetu, co pozwala na kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Wszystkie kabiny kolejki Giggijochbahn są ponadto wyposażone w Wi-Fi. Miejscem spotkań snowboardzistów jest snowpark na Giggijoch z elementami typu kicker, rail, tube i jib oraz trasą do boardercrossu. Ponadto Ötztal-Arena jest prawdziwym rajem dla freeridowców z ponad 70 km nieoznaczonych tras. Zjazdy na wysokości do 2000 m są nie lada wyzwaniem i gwarantują niesamowite przeżycia. Przy Giggijoch poniżej wyciągu krzesełkowego Hainbachkar i Silberbrünnl położona jest perełka Doliny Ötztal - snowpark "AREA 47 Snowpark Sölden". Konstruktor parku - Tomek Zwolak i jego załoga codziennie troszczą się o wygląd parku, tak aby na powierzchni 6 hektarów i wysokości 2450 m każdy mógł poczuć się doskonale! W parku zarówno początkujący, jak i zaawansowani mogą spróbować swoich sił na elementach o różnych poziomach zaawansowania. Kickery, tuby, poręcze i boxy zapewnią odpowiednią dawkę dobrej zabawy. Dopełnieniem tej atrakcyjnej oferty są różne elementy jibowe np. jibcan, 12-metrowy elephant box. Tutaj każdy może wykazać się kreatywnością! W specjalnej strefie relaksacyjnej można natomiast odpocząć i wymienić się uwagami z innymi snowboardzistami. A wszystko przy dobrej muzyce! "AREA 47 Snowpark Sölden" powinien zobaczyć każdy zwolennik jazdy na desce w dobrym towarzystwie!

  

Od nadchodzącej zimy 17/18 oprócz snowparków w Sölden dostępny będzie funslope o dł. 650 m

 

Nie ma to znaczenia, czy są Państwo początkującymi czy doświadczonymi narciarzami, gdyż w przypadku funslope chodzi przede wszystkim o przyjemność podczas jazdy na pofalowanym torze i małych skoczniach, gdy można cieszyć się pięknym widokiem na panoramę.

 

 

Szczególną atrakcją jest „BIG3- Rallye“: tutaj można zwiedzić cały teren narciarski łącznie ze szczytami BIG3 - niezapomniane wrażenia i przecudne widoki!

Najbardziej popularnym miejscem jest bacówka „Philipp“ położona na stoku, tylko kilka metrów powyżej Sölden. Po godzinie 17.00 rozkręca się zabawa w samym Sölden. Kto nie chce nawiązywać nowych znajomości w "Schirmbar", może bawić się w „Fire & Ice“ bądź też w „Marco's“ lub "Katapult" do białego rana. Tym, którzy wolą spokojniejszą atmosferę, proponujemy przytulne kafejki i restauracje, od tradycyjnych i przytulnych do wytwornych i międzynarodowych - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Odprężenie po wyczerpującym dniu na stoku czeka na Państwa w strefie wellness centrum rozrywki "Freizeit Arena" lub "Auqa Dome" w Längenfeld. Wesoła atmosfera i gorące rytmy – tak wygląda après-ski w Sölden.

 

Dolina Ötztal obejmuje łącznie 185 km tras biegowych

 

W ich skład wchodzi 15 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego w Sölden i położonym niedaleko Zwieselstein, Obergurgl/Hochgurgl, Längenfeld/Huben, Umhausen/Niederthai i Vent i Oetz. Trasa biegowa w Vent, położona na wysokości, mierzy ok. 3 km, a w Hochgurgl ok. 2 km. Wysokogórskie trasy do narciarstwa biegowego to gwarancja niezapomnianych widoków oraz idealnie nadają się również dla mniej doświadczonych narciarzy. Miłośnicy jazdy nocnej skorzystać mogą z 2 km trasy w Hochgurgl. W Längenfeld znajduje się centrum sportowe dla biegaczy liczące 60 km tras biegowych, do którego można wygodnie dojechać autobusem dla narciarzy biegowych. Sieć tras biegowych w Längenfeld, Gries i Niederthal została wyróżniona znakiem jakości

 

Wskazówki dotyczące dojazdu do Austrii

 

Najbliżej położone jest lotnisko w Salzburgu, Insbrucku, Klagenfurcie i w Linz. W zależności od miejsca docelowego, proponujemy także lotniska w Monachium i Friedrichshafen w Niemczech oraz Zurych w Szwajcarii. Wszystkim tym, którzy planują dojazd własny, proponujemy zabrać ze sobą łańcuchy na koła.

Kolej: Ötztal (ok. 40 km), Innsbruck (ok. 85 km)

Przelot: Innsbruck (ok. 85 km), Friedrichshafen (ok. 215 km), Monachium (ok. 290 km), Salzburg (ok. 260 km)

KONTAKT

  • info@snowz.pl
  • + 48 668 694 246
  • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
  • Messenger na Facebooku 24/7