Les Arcs

Gigantyczny teren narciarski Paradaski

Francja > Rodan-Alpy

Les Arcs składa się z pięciu miejscowości, położonych na różnych wysokościach pomiędzy 810 - 2000 m


Arc 1600 to najstarsza, a zarazem najniżej położona miejscowość ciesząca się przede wszystkim zainteresowaniem rodzin oraz początkujących narciarzy. Arc 1800 w przeciwieństwie do Arc 1600 uznawane jest jako raj dla snowboardzistów oraz freeriderów z przepięknym panoramicznym widokiem na Mont Blanc. W Arc 1800 znajdują się liczne bary oraz kluby, w których dzień staje się nocą.

 

Gigantyczny teren narciarski Paradaski


W sercu Alp Sabaudzkich, powyżej doliny Tarentaise, gdzie roztacza się widok na Mont Blanc, znajduje się gigantyczny teren narciarski Paradiski. Dzięki połączeniu terenów narciarskich kolejką Vanoise Express wokół lodowca Bellecôte (3417 m) i Aiguille Rouge (3226 m), powstało wspaniałe połączenie, które należy do największych i najróżnorodniejszych w świecie! Atutem jest z pewnością to, że większość tras prowadzi bezpośrednio pod same drzwi obiektu. Zmodernizowane w ostatnich latach, urocze miejscowości posiadają domki typu chalet w stylu sabaudzkim, które oczarowują swoją przyjemną aurą. Wokół tych domków znajdują się liczne sklepy, restauracje i bary. Miejscowości oferują także przeróżne możliwości spędzenia wolnego czasu, czyli wszystko, co potrzebne aby spędzić udany urlop.

 

Najnowszą miejscowością jest Arc 1950 która powstała w 2003r


Stosunkowo nową miejscowością, a równocześnie jedna z piękniejszych części jest Arc 1950, która zawdzięcza swój urok typowym sabaudzkim budowlom z drewna oraz kamienia, a tradycja jest łączoną z nowoczesnością. W kolejnej miejscowości Arc 2000 znajdują się trasy dla bardziej zaawansowanych narciarzy, szczególnie dla profesjonalistów oraz śmiałków. Również położona w dolinie miejscowość Bourg Saint Maurice należy do Les Arcs, która połączona jest kolejką linową z Arc 1600 i zaprasza do zrobienia zakupów w licznych miejscowych sklepach. Poszczególne części miejscowości połączone są bezpłatnymi transferami oraz kolejką linową.

Miejscowość została ponadto odznaczona wyróżnieniem "Famille Plus Montagne". Rodzice którzy chcieliby spędzić dzień tylko we dwoje mogą skorzystać ze żłobków przeznaczonych dla dzieci od 9. miesiąca życia.

 

Karnet narciarski "Les Arcs/Peisey-Vallandry" ważny na co najmniej 3 dni obowiązuje również jeden dzień na terenie narciarskim "La Plagne"


Z karnetem narciarskim „Les Arcs/Peisey-Vallandry” mogą Państwo korzystać z 200 km tras narciarskich, a tym samym z 130 nartostrad oraz 50 wyciągów należących do Les Arcs i Peisey-Vallandry, w tym także z nowoczesnej 8-osob. gondoli. Teren narciarski posiada wysoką gwarancję śniegu ponieważ większość nartostrad znajduje się na wysokości wyższej niż 1800 m. Dzięki licznym oraz zróżnicowanym trasom narciarskim, Les Arcs jest w stanie zaspokoić oczekiwania każdego narciarza! Imponujące tereny z głębokim śniegiem w Grand Col, teren w Arc 1800 dla freeriderów, a także Apocalypse Snowpark dla snowbaordzistów zapewnią całkowitą satysfakcję. Początkującym narciarzom sugerujemy szusowanie w dolnych partiach Arc 1600 oraz 1800. W przypadku Les Arcs mamy do czynienia z następującymi trasami:

104 km tras niebieskich i zielonych
70 czerwonych
26 czarnych

Szczególnie osobom z dobrą kondycją polecamy zjazd znaną na skalę światową trasą „Aiguille Rouge” która prowadzi ze szczytu na wysokości 3226 m przez strome zbocza aż do Villaroger. Trasa ma długość 7 km i największą różnicę wysokości spośród europejskich tras.

Teren ten jest atrakcyjny również dla snowboardzistów: doskonałe trasy do jazdy, rampa, 2 funparki to gwarancja doskonałej zabawy. Dla dzieci dostępne są 3 tereny: w Les Arcs 1800, 2000 oraz w Peisey-Vallandry, gdzie na początkujących czeka najdłuższa w Europie trasa dla początkujących - 7-kilometrowa „de la Forêt”. Ponadto dla dzieci otwarto kinderland. Dostępna jest również oświetlona trasa do jazdy po zmroku.

Dzięki rozszerzeniu karnetu narciarskiego na teren "Paradiski Illimité" (za opłatą) można wybrać pomiędzy 425 km tras narciarskich na terenach La Plagne i Les Arcs. Poprzez połączenie terenów narciarskich mają Państwo dostęp do 148 wyciągów, niezliczonych nartostrad na lodowcu, zjazdów trasami prowadzącymi przez las, po muldach, w głębokim śniegu, funparków, a także do tras dla początkujących narciarzy. Dobrze zaśnieżone hale i sięgające do ponad 3200 m skalne szczyty, perfekcyjnie wyrównane stoki nie pozostawiają nic do życzenia. Tereny narciarskie Les Arcs i La Plagne połączone są największą i najszybszą kolejką świata - "Vanois Express"!

 

W Les Arcs znajduje się snowpark oferujący kickery o różnym stopniu trudności


W Les Arcs znajduje się godny uwagi snowpark, położony na wys. pomiędzy Arc 1600 i Arc 1800. Dostać się tam można m.in. wyciągiem krzesełkowym Clair Blanc. Oprócz 14 kickerów o różnym stopniu trudności, w parku dostępnych jest 9 poręczy i 2 konstrukcje jibbowe. Dla odważnych polecamy air bag, wielką poduszkę, która pomoże polepszyć wyćwiczone już trick nawet o kilka poziomów. W strefie wypoczynkowej można zrelaksować się i jednocześnie przypatrywać się innym boarderom podczas wykonywania ewolucji. Oferty dla freeriderów dopełniają liczne trasy do boardercrossu rozmieszczone na całym terenie narciarskim Les Arcs.

A jeżeli mają Państwo ochotę na więcej wrażeń, można odwiedzić region narciarski „Paradiski Illimitè“, który obejmuje poza Les Arcs również La Plagne i Peisey Vallandry i ma do zaoferowania kolejne funparki i trasy do boardercrossu.

Również narciarzom biegowym, okolica ma do zaoferowania wiele interesujących tras. W całym Les Arcs znajduje się łącznie 10 km tras narciarskich: 5 km w Arc 1800 oraz 2000. Kolejne 15 km tras narciarskich znajduje się w miejscowości Bourg Saint Maurice. Natomiast znajdujące się w pobliżu biegówki w Plan Peisey oraz Nancroix dostarczają swoimi 43 km urozmaicenie. Komu jeszcze mało może skorzystać z biegówek w sąsiadującej miejscowości La Plagne liczącej łącznie 65 km tras narciarskich.

  

Atrakcje, życie nocne, kawiarnie, bowling i grota lodowa. To tylko nieliczne z atrakcji w Les Arcs


Après-ski w Les Arcs koncentruje się w Arc 1800. Liczne dyskoteki, kawiarnie, bary i puby zatroszczą się o odpowiedni nastrój. Ci, którzy chcą bawić się do białego rana, powinni odwiedzić „Apocalypse” lub „Le J.O.”.

Les Arc to także bogata oferta rekreacyjna poza stokiem. Oferowane są m.in. kuligi, psie zaprzęgi, snow tubing, narty z paralotnią, wędrówki zimowe, wspinaczka lodowa czy bowling i paralotniarstwo. Dla tych, którzy szukają szczególnych atrakcji, polecamy grotę lodową przy Col de la Chal z lodowymi rzeźbami.

Kto szuka czegoś ciekawego w pobliżu terenu narciarskiego, nie będzie zawiedziony. Dzięki gondoli nawet osoby, które nie chcą jeździć na nartach mogą wygodnie dotrzeć na tor saneczkowy lub do parku wodnego Aqua Fun Center o pow. 3800 m², który oprócz zjeżdżalni i brodzików, oferuje piękny widok na Mont Blanc.

  

Jak dotrzeć do Les Arcs? Możesz własnym środkiem transportu, można też samolotem


Lotniska położone najbliżej regionów Hautes Alpes, Isère lub Savoie znajdują się w Grenoble i Chambéry. Do Haute Provence dotrzeć można z Nicei, do Haute Savoie z Annecy, Genève-Cointrin, Chambéry lub Genewy. Wszystkim tym, którzy planują dojazd własny, proponujemy przed wyjazdem zasięgnąć informacji o warunkach drogowych i ewentualnie nieprzejezdnych drogach dojazdowych i przełęczach. Prosimy zabrać ze sobą łańcuchy na koła.

Kolej: Bourg Saint-Maurice (ok. 15 km)
Przelot: Chambéry (ok. 130 km), Genewa (ok. 165 km), Grenoble (ok. 200 km), Lyon-Saint Exupéry (ok. 210 km)

 

KONTAKT

  • info@snowz.pl
  • + 48 668 694 246
  • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
  • Messenger na Facebooku 24/7