Chamrousse

Chamrousse, czyli narty, snowboard i atrakcje dla dzieci. Poznaj opinie na temat ośrodka narciarskiego we Francji!

Francja > Rodan-Alpy

Narty w Chamrousse, czyli olimpijskie trasy i piękne panoramy

 

Narty w Chamrousse to niezwykła okazja aby odwiedzić niewielką górską miejscowość usytuowaną w regionie Rodan we francuskich Alpach, a dokładniej na południowym masywie gór Belledone. Z gminy rozciąga się przepiękny widok na wzgórza znane jako L’Oisans, Le Vercors i La Chartreuse. Chamrousse powstało jako wioska olimpijska na czas Zimowej Olimpiady z 1968 roku. Od tego momentu gmina wraz z podległym jej terenem narciarskim cieszą się ogromną popularnością wszelkich entuzjastów zimowych sportów.

 

Góry Belledone rozlokowane są w odległości 60 kilometrów pomiędzy miastami Grenoble oraz Chambéry, tworząc niepowtarzalne panoramy oraz zapierające dech w piersiach widoki. Są także celem wycieczek wielu zapaleńców, gdyż nie brakuje tam świetnie przygotowanych terenów narciarskich. Jednym z nich jest właśnie Chamrousse. Znane nie tylko ze względu na przeprowadzone tu olimpijskie zawody narciarstwa alpejskiego, ale także ze względu na częstą obecność słynnego narciarza i potrójnego mistrza olimpijskiego, Jeana-Claude Killy’ego. Uważa on, że ośrodek absolutnie nie stracił na swoim niepowtarzalnym klimacie, nawet mimo upływu lat.

 

Gmina Chamrousse położona jest na wysokości 1700 m n.p.m., skąd doskonale widać panoramę miasta Grenoble i otaczających je, imponujących masywów gór. Poza rozgrywanymi w miejscowości konkurencjami olimpijskimi Chamrousse stanowi również jeden z odcinków w Tour de France. Na tle innych ośrodków wyróżnia się nietypowym krajobrazem, jest to bowiem jeden z niewielu terenów narciarskich, na którym celowo pozostawiono połacie lasów. Dzięki temu głodni wrażeń zimowi zapaleńcy mają okazję zjeżdżać pomiędzy koronami ośnieżonych świerków.

 

Miasteczko narciarskie usytuowane jest na powierzchni 1300 hektarów i znajduje się na różnych wysokościach. Przykładowo - turystyczną część znaną jako Bachat-Bouloud znajdziemy na wysokości 1700 m n.p.m., natomiast Recoin, czyli miejsce pełne atrakcyjnych ofert apres-ski znajduje się 50 m niżej. Zjeżdżanie rozpocząć można na znajdującym się 2250 m n.p.m. szczycie o nazwie la Croix de Chamrousse i zakończyć na najniższym obszarze narciarskim zwanym Casserousse (1400 m n.p.m.). 

 

Legendarne olimpijskie trasy dla początkujących i zaawansowanych, czyli warunki na narty w Chamrousse

 

Narty w Chamrousse to idealna propozycja na wypoczynek dla całej rodziny. Ośrodek dysponuje bowiem aż 46 świetnie zaprojektowanymi trasami narciarskimi, których łączna długość wynosi 92 kilometry. 

 

W Chamrousse bez problemu znajdziemy trasy idealnie dostosowane do osób początkujących. Łączna długość zjazdów przeznaczonych dla niedoświadczonych narciarzy wynosi 12 kilometrów. Najlepiej sprawdzą się tereny Le plateau de l’Arselle oraz trasy Salinière i Les Brimbelles. Do polecanych należą także urokliwe, pełne drzew stoki Resineux i Tourbiere. Zielonych zjazdów szukać można również na Chamrousse. 15 łagodnych tras na poziomie niebieskim czeka także w Roche-Béranger.

 

Średnio zaawansowani narciarze również nie mają powodów do narzekań. Chamrousse przygotowało dla nich atrakcje w postaci nartostrad Arolles, Lacs Robert i Marmottes znajdujących się na stoku Croix de Chamrousse w wysokości 2250 m n.p.m. Warto polecić również Schuss de Dames, czyli dawną trasę olimpijską przeznaczoną do zjazdu kobiet. Część nartostrady znajduje się w malowniczym lesie, można więc śmiało liczyć na piękne widoki po drodze.

 

Chamrousse nie zapomina także o najbardziej doświadczonych narciarzach. Każdy zaawansowany entuzjasta zimowych sportów odwiedza tutejsze trasy olimpijskie, pośród których prym wiedzie długa na cztery kilometry nartostrada Casserousse zaczynająca się na Croix de Chamrousse. Nie brakuje także wyzwania w postaci trasy Couloir, czyli pionowej trasy zapewniającej różnicę poziomów w zakresie 850 metrów! Zwolennicy zabawy na stromych zboczach również będą zadowoleni. W Chamrousse nie brakuje bowiem czarnych tras w postaci Niverolles, Olympique H, Olympique D czy Vallons. Każda z nich charakteryzuje się wyjątkowo stromymi stokami.

 

Spędzając urlop w Chamrousse, nie zawodzą się także narciarze biegowi. Ośrodek oferuje bowiem aż 41 kilometrów tras przebiegających po urokliwym, pełnym drzew płaskowyżu. Najbardziej wymagającą z nich jest Astragale. Na terenie ośrodka znajdują się także szkółki, w których można odbyć kurs narciarstwa biegowego z doświadczonym instruktorem. 

 

W Chamrousse nie brakuje także zmodernizowanych wyciągów, na które składa się nowoczesna, wysokoprzepustowa gondola umożliwiająca kontemplowanie krajobrazów i panoramy rozciągającej się na Vercors, Oisans, Chartreuse oraz Grenoble. Poza gondolką w ośrodku znajdziemy także 7 krzesełkowych kolejek oraz 13 orczyków. Nie brakuje również świetnie rozwiniętej komunikacji autobusowej w postaci kursujących pomiędzy różnymi poziomami miejscowości skibusami.

 

Długości tras narciarskich w Chamrousse

 

 

Rodzaj trasy

 

 

Łączna długość tras

 

 

Liczba tras zjazdowych

 

 

Trasy łatwe (zielone i niebieskie)

 

 

45 kilometrów

 

 

22 (8 zielonych i 14 niebieskie trasy)

 

 

Trasy średnie (czerwone)

 

 

29 kilometrów

 

 

14 tras

 

 

Trasy trudne (czarne)

 

 

16 kilometrów

 

 

6 tras

 

Nie tylko narty, czyli warunki na snowboard w Chamrousse - poznaj zimowy raj dla freeridowców!

Narty to nie jedyne zajęcie, jakiemu poddają się fani zimowych sportów odwiedzający Chamrousse. Równie popularny jest tutaj snowboard. Wszystko ze względu na niezwykle bogaty wybór miejscówek wprost idealnych pod freeride, gdzie nie brakuje głębokiego śniegu i urozmaiconych tras. Szczególnie polecane są tereny w stacji Chamrousse 1750.

 

Dla poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń przygotowano także zimowy park rozrywki znany jako Sunset Park, gdzie nie brakuje następujących atrakcji: quarters, trasy do boardercrossu  i skicrossu, rails, 5 dużych kickerów, boxów, big air, slope style, slide, jumps oraz ramp half-pipe. Każde z urozmaiceń ma różne poziomy trudności, dając szansę bawić się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym miłośnikom deski. Nie brakuje także strefy chilloutu, gdzie można w spokoju wypocząć po pełnym wrażeń dniu na stoku. Snowpark usytuowany jest na wysokości około 1900 m n.p.m. i zajmuje 500 metrów długości.  Wszystkie strefy cieszą się wygodnym dostępem, a ze względu na liczne atrakcje park uhonorowany został tytułem Espace Freestyle. Tuż poniżej Sunset Parku rozciąga się także mniejszy park przeznaczony dla dzieci, które mogą tu bezpiecznie rozpocząć swoje pierwsze przygody z freestylowym snowboardem.

 

Warunki pogodowe na narty w Chamrousse - przygotuj się na duet śniegu i słońca!

Jeśli wybierasz się na narty bądź snowboard do Chamrousse, musisz wiedzieć, że ośrodek uznawany jest za jedną z najpewniejszych alpejskich miejscówek, jeśli chodzi o obecność śniegu. Wszystko to dzięki jego położeniu na południowym masywie gór Belledonne, które gwarantują zarówno długo leżący śnieg, jak i intensywne słońce utrzymujące się aż do późnego wieczora. 

 

Promienie słoneczne oświetlające stoki sprawiają, że krajobraz miejscowości wygląda niezwykle malowniczo i wzbudza zachwyt zarówno początkujących narciarzy, jak i tych, którzy uważają, że w kwestii zimowych sportów niewiele jest w stanie ich zaskoczyć. Co więcej, dzięki temu, że promienie słoneczne na tych terenach utrzymują się tak długo, pasjonaci narciarstwa mają szansę na niezapomniany zjazd przy zachodzie słońca! To właśnie stąd wzięła się nazwa ośrodka - Chamrousse, czyli inaczej “czerwone pole śniegowe”. Kiedy nad równiną panuje już wszechobecny półmrok, w miasteczku wciąż można podziwiać promienie słoneczne, dające przepiękny efekt czerwonych stoków.

 

Sezon narciarski w Chamrousse rozpoczyna się w grudniu i trwa aż do kwietnia.    

 

Planujesz rodzinny wyjazd na narty do Francji? Wybierz specjalnie przygotowany do przyjmowania rodzin z dziećmi ośrodek Chamrousse!

Narty w Chamrousse to świetna perspektywa na spędzenie urlopu z dziećmi. Świadczy o tym przede wszystkim szeroko rozpoznawalne wyróżnienie „Les p´tits montagnards“ nadawane wyłącznie kurortom narciarskim, które charakteryzują się szczególnymi atrakcjami oraz udogodnieniami dedykowanymi przyjezdnym, którzy zabierają ze sobą dzieci. Tego typu wyróżnienie nadane zostało ośrodkowi Chamrousse przede wszystkim ze względu na liczne placówki zajmujące się organizowaniem rozrywek i szkoleniami dzieci w zakresie zimowych sportów. Mowa tu o:

 

 • narciarskim przedszkolu “Les Oursons”, gdzie zapisać można dzieci od 3 do 12 roku życia,
 • szkółce narciarskiej dysponującej własnym obszarem do ćwiczeń (dla dzieci od 3 roku życia),
 • teatrzykach organizowanych specjalnie dla dzieci w okolicach świąt,
 • szkółkach modelarskich, w których dzieci spędzają czas na kreatywnych zabawach formą,
 • przedszkolu “Les Marmots”, zajmującym się opieką nad dziećmi w czasie, gdy rodzice bawią się na stokach; do placówki przyjmowane są dzieci od 3 do 6 roku życia,
 • przejazdach skuterami śnieżnymi organizowanych dla maluchów od 4 do 8 roku życia,
 • dziecięcym snowparku, w którym najmłodsi mogą rozpocząć przygodę z jeżdżeniem na snowboardzie w stylu freestyle,
 • licznych miejscówkach narciarskich dostosowanych do potrzeb dzieci, jak np. rejon Roche Béranger, idealny dla początkujących miłośników jazdy na nartach,
 • specjalnych promocjach dedykowanych dzieciom. W Chamrousse goście poniżej szóstego roku życia nie potrzebują karty narciarskiej (skipassu).

 

Szukasz ciekawego miejsca na narty? Poznaj opinie o ośrodku Chamrousse!

Opinie o wyjazdach na narty do Chamrousse znaleźć można na większości witryn poświęconych ocenianiu poszczególnych ośrodków narciarskich. Osoby, które odwiedziły ten niezwykle urokliwy kurort, skupiają się przede wszystkim na wrażeniach płynących z pogody, dostępności szlaków oraz rodzaju wybranego noclegu. 

 

Wczasowicze, którzy spędzili urlop Chamrousse, wspominają o zadowalających, długich godzinach pracy recepcji w noclegowniach, reprezentatywnym poziomie języka angielskiego oraz wyjątkowo miłej obsłudze. Pojawiają się także opinie dotyczące zaopatrzenia obecnych w Chamrousse sklepów - jeden z internautów wspomina o bogatym wyborze produktów spożywczych w postaci wędlin i pieczywa, inny chwali możliwość zakupu łańcuchów na koła. 

 

Nie brakuje także oznak zadowolenia kierowanych do organizacji komunikacji publicznej. Skibusy określane są jako “darmowe i podjeżdżające co kilka minut”. Wczasowicze nie narzekają na kolejki na trasach i wyciągach, zaznaczają także, że “wszystko odbywa się sprawnie i z dużą kulturą”. Jedna z internautek zaznacza także, że choć pogoda nie dopisała podczas jej wizyty, oferta apres-ski była na tyle bogata, że nie znalazła czasu na nudę tego dnia. Wspomina także o pozytywnych wrażeniach płynących z poziomu dostosowania kurortu do potrzeb rodzin z dziećmi.

 

Czas wolny po nartach? Poznaj bogatą ofertę apres-ski i innych atrakcji, jakie znaleźć można w Chamrousse we Francji!

Wczasowicze przyjeżdżający na narty do Chamrousse doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że kurort jest świetnie przygotowany nie tylko od strony profesjonalnie utrzymanych stoków i doskonale zaśnieżonych tras zjazdowych. Kiedy po całym dniu na nartach przyjdzie moment na chwilę odpoczynku, każdy z gości ośrodka ma szansę wziąć udział w najróżniejszych atrakcjach
proponowanych tu w ramach słynnego alpejskiego apres-ski.

 

Apres-ski to dosłownie “zajęcia po nartach”, czyli szereg aktywności proponowanych gościom przez najróżniejsze ośrodki narciarskie w Europie. Mowa tu o rozrywkach, które wypełniają czas pomiędzy zabawą na stoku a snem. Mogą także stanowić alternatywny sposób spędzenia czasu wolnego w przypadku pojawienia się niesprzyjających zimowym sportom warunków atmosferycznych.

 

Najbardziej znane i renomowane kurorty wręcz prześcigają się w ofercie apres-ski, zapewniając odwiedzającym więcej rozrywek i aktywności niż goście są w stanie zrealizować. Nie brakuje ich także w Chamrousse. Ten francuski ośrodek narciarski znany jest jako miejsce pełne kreatywnych sposobów na spędzenie czasu wolnego. Poznaj niektóre z nich:

 • liczne punkty gastronomiczne w postaci serwujących pyszną kawę kawiarni, gwarnych barów oferujących muzykę na żywo i restauracji podających francuskie specjały lub specjalizujących się w kuchni europejskiej;
 • kluby i dyskoteki, gdzie zabawa nie ustaje do rana i stanowi świetny sposób na międzynarodową integrację;
 • bogata oferta sportów zimowych - goście kurortu mogą wziąć udział w eskapadzie na śnieżnych rakietach, wycieczce na skuterach czy nawet odbyć kurs nurkowania pod lodem! Nie brakuje także lodowiska, stoków narciarskich bajecznie oświetlonych na czas nocy oraz rozrywek w postaci skatingu czy boardercrossu. Odważni mogą spróbować swoich sił w alpinizmie, pozostając pod opieką doświadczonego instruktora lub wziąć udział w specjalnym zjeździe saneczkowym odbywającym się przy zachodzie słońca. Nie brakuje także rozrywek w postaci psich zaprzęgów czy możliwości wypożyczenia nart biegowych;
 • paralotniarstwo - amatorzy ekscytujących wrażeń z pewnością nie przejdą obojętnie obok możliwości wykonania przelotu nad ośnieżonymi masywami gór. W tym celu warto zgłosić się do instruktora paralotniarstwa i odbyć prawdziwy lot życia;
 • liczne sklepy i inne obiekty handlowe - niektórzy przy niczym innym nie relaksują się tak dobrze, jak przy solidnej dawce zakupów! Z tego powodu w Chamrousse spotkać można wiele sklepików, które oferują najróżniejsze produkty. Od lokalnych spożywczych artykułów poprzez odzież i obuwie aż do wysokiej jakości sprzętu narciarskiego; 
 • dla wielbicieli adrenaliny przewidziano także atrakcję w postaci jeżdżenia samochodem po grubej tafli lodu. Driftowanie, ślizganie się i mnóstwo emocji w pakiecie;
 • entuzjastów zimowych spacerów z pewnością ucieszą malownicze szlaki do Nordic Walkingu oraz piesze górskie trasy, pozwalające w spokoju nasycić się niepowtarzalnym klimatem Chamrousse;
 • w chwili, gdy niezbędny jest stacjonarny odpoczynek, nic nie sprawdzi się lepiej niż bogata oferta miejscowego spa. Nie brakuje także imponującego basenu mieszczącego się w Centre Aquatique oraz profesjonalnego centrum fitness.

 

Śledzisz kamery transmitujące warunki w Chamrousse? Rzuć wszystko i wybierz się na narty z ekipą Snowz!

Bardzo częstą praktyką przy planowaniu wyjazdu na narty do Chamrousse i wszelkich innych ośrodków narciarskich jest śledzenie transmisji warunków pogodowych na stokach z umieszczonych tam kamer.

 

Kamery w Chamrousse umieszczone są w różnych istotnych miejscach na terenie ośrodka, dzięki czemu możliwe jest bieżące kontrolowanie aktualnych warunków atmosferycznych. Już samo oglądanie transmisji sprawia, że trudno się powstrzymać przed rezerwacją wyjazdu. Podpowiadamy więc - nie powstrzymuj się i zdecyduj się na narty w Chamrousse razem z ekipą Snowz!

 

W cenie wyjazdu niezmiennie oferujemy bowiem skipass, zakwaterowanie, transport oraz ubezpieczenie na czas pobytu. To oznacza, że załatwiamy za Ciebie wszystkie formalności, abyś w spokoju mógł cieszyć się urlopem w najlepszych europejskich miejscówkach! Śledź uważnie oferty specjalne serwisu, a być może już niebawem wybierzesz się z nami do Chamrousse!

KONTAKT

 • info@snowz.pl
 • + 48 668 694 246
 • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
 • Messenger na Facebooku 24/7