La Plagne

Paradiski

Francja > Rodan-Alpy

Na początku lat 60-tych wokół położonej między doliną Isère a roztaczającym się na wysokości 3400 m masywem Dôme de Bellecôte małej wioski La Plagne (niem. hala górska) rozpoczęto budowę stacji narciarskiej

 

Już po roku ruszyły pierwsze wyciągi, a w następnych latach powstawały mieszkania wokół centrum Plagne, a następnie małe przyjemne osiedla. Obecnie miejscowość składa się z różnych stacji, z których każda jest wyjątkowa. Można to zaobserwować również wieczorem – podczas gdy w przytulnych bacówkach kuszą zapachy regionalnych specjałów, a w barach i dyskotekach zaczyna się zabawa. Bezpłatny autobus kursuje pomiędzy różnymi częściami miejscowości do północy i dodatkowo częściowo połączone są one gondolą.

W sercu Alp Sabaudzkich, powyżej doliny Tarantaise, gdzie roztacza się widok na Mont Blanc, znajduje się gigantyczny teren narciarski Paradiski. Dzięki połączeniu terenów narciarskich kolejką Vanoise Express wokół lodowca Bellecôte (3417 m) i Aiguille Rouge (3226 m), powstało wspaniałe połączenie, które należy do największych i najróżnorodniejszych w świecie! Atutem jest z pewnością to, że większość tras prowadzi bezpośrednio pod same drzwi obiektu. Zmodernizowane w ostatnich latach, urocze miejscowości posiadają domki typu chalet w stylu sabaudzkim, które oczarowują swoją przyjemną aurą. Wokół tych domków znajdują się liczne sklepy, restauracje i bary. Miejscowości oferują także przeróżne możliwości spędzenia wolnego czasu, czyli wszystko, co potrzebne by spędzić udany urlop.

 

Szczególny czar i różnorodność powodują, że ta francuska wioska stała się szczególnie popularnym celem na wyjazdy narciarskie dla grup

 

Zainteresowanych zabawą i pełnym akcji narciarstwem La Plagne przyciąga licznymi barami, dyskotekami i kasynem. Daje to idealne warunki, aby po pełnym aktywności dniu na stoku odpocząć przy muzyce, a nawet świętować do rana. Liczne ścieżki do zimowych wędrówek są również bardzo popularne wśród większych grup narciarzy i wyjazdach grupowych. Warto wspomnieć, że grupa może również skorzystać z oferty spa i wellness, która w La Plagne jest oczywiście dostępna i pozwala fantastycznie wprowadzić w stan relaksu i odprężenia.

 

Dzięki karnetowi narciarskiemu „Domaine La Plagne” mogą Państwo korzystać z 127 tras o łącznej długości 225 km i 94 wyciągów na wysokości pomiędzy 1207 i 3250 m

 

Przy czym wszystkie najważniejsze trasy zjazdowe prowadzą z czterech głównych szczytów: Roche de Mio (2700 m), La Grande Rochette (2505 m), Les Verdons (2500 m) i Le Biolley (2350 m), a kończą się w dolinie La Plagne. Tym samym dotrzeć można z każdej części miejscowości do każdego punktu terenu narciarskiego! Szczególne wyzwanie stanowi 15-kilometrowa trasa z lodowca Bellecôte do Montchavin o różnicy wysokości ponad 2000 m! 2-osobowy wyciąg krzesełkowy „Traversée”, służący narciarzom przez 35 lat, został zastąpiony przez 4-osobowy , który zabierze Państwa bezpiecznie do tras na Bellecôte. Snowpark z halfpipe, trasą do boardercrossu i innymi atrakcjami uzupełniają tę ofertę. W La Plagne znajduje się również najdłuższy fun slope Europy!

139 km tras zielonych i niebieskich

59 km tras czerwonych

27 km tras czarnych

Początkujący znajdą przy wszystkich stacjach płaskie stoki, a do pierwszych kroków na nartach szczególnie nadają się trasy zjazdowe przy Belle Plagne. W centrum La Plagne ułatwiono dostęp początkującym narciarzom do terenu narciarskiego poprzez nowe zielone trasy i szybki 6-osobowy wyciąg krzesełkowy. Absolutnym hitem dla fanów off-piste są tereny przeznaczone do jazdy poza stokiem. Szczególnie przy Face Nord, północnym skrzydle lodowca Bellecôte, znajdą doświadczeni freeriderzy wspaniałe warunki, które jednak powinni być testowane pod okiem instruktora.

W terminie 16.12.2017 - 20.04.2018 3-dniowy i dłuższy karnet narciarski "Domaine La Plagne" upoważnia do skorzystania z jednego dnia jazdy w obrębie regionu narciarskiego "Paradiski Illimité".  

 

Paradiski! Dzięki rozszerzeniu karnetu narciarskiego na teren "Paradiski Illimité" (za opłatą) można wybrać pomiędzy 425 km tras narciarskich na terenach La Plagne i Les Arcs

 

Poprzez połączenie terenów narciarskich mają Państwo dostęp do 148 wyciągów, niezliczonych nartostrad na lodowcu, zjazdów trasami prowadzącymi przez las, po muldach, w głębokim śniegu, funparków, a także do tras dla początkujących narciarzy. Dobrze zaśnieżone hale i sięgające do ponad 3200 m skalne szczyty, perfekcyjnie wyrównane stoki nie pozostawiają nic do życzenia. Tereny narciarskie Les Arcs i La Plagne połączone są największą i najszybszą kolejką świata - "Vanois Express"!


W La Plagne na fanów zimowego szaleństwa czeka snowpark o powierzchni 2,5 ha z najdłuższym fun slope w Europie!

 

Oprócz snowparku w Les Arsc jest to największy funpark w regionie "Paradiski Illimitè". W parku dostępne są: halfpipe, trasa do boardercrossu oraz różne trasy przejazdowe odznaczone 4 stopniami trudności. Na niebieskich, zielonych, czerwonych i czarnych liniach (stopnie trudności) porozmieszczane są poręcze, kickery, boxy i butter boxy. Całość została zbudowana tak, iż zarówno początkujący jak i zaawansowani snowboardziści mogą szlifować tu swoje umiejętności. Jednocześnie podziwiać można malownicze widoki na jeden z większych terenów narciarskich w Europie. Dzięki air bag w parku można doskonalić również trudniejsze tricki.

A jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę na chwilę wypiąć narty lub odstawić na bok snowboard, warto skorzystać z profesjonalnego toru saneczkowego w "Colorado Park" i razem z przyjaciółmi urządzić tutaj szalone wyścigi.

 

Gdy dzień chyli się ku końcowi, dla niektórych dobra zabawa dopiero się zaczyna! Après-ski w La Plagne to jest to! Różne bary i dyskoteki zapraszają do świętowania i flirtowania 

 

Ulubionym miejscem spotkań w Belle Plagne jest "Cheyenne" lub "La Tête Inn". "Spitting Feathers Ski Bar" w Plagne Bellecote jest popularny ze względu na transmisje sportowe na żywo i regularne Happy Hour. Specjalności regionu serwowane są w licznych chatkach znajdujących się przy stacjach kolejek. Bezpłatny autobus kursuje pomiędzy stacjami do północy! Także w ciągu dnia zapewniony jest szeroki wachlarz rozrywek: lot helikopterem, wspinaczka lodowa na wyszukanej przez siebie wieży lodowej lub na zamarzniętych wodospadach, szybka jazda skuterem śnieżnym czy też jazda bobslejem na torze olimpijskim z 1992, który znajduje się w La Plagne, zapewni każdemu bezgraniczną zabawę! Czas spędzić można tu również w spokojny sposób. Piesze wędrówki, jazda na łyżwach lub kulig z psim zaprzęgiem - to tylko niektóre atrakcje możliwe do zorganizowania.


Teren narciarski wokół La Plagne oferuje 80 km tras biegowych

 

Do nich zaliczają się również trasy okrążające poszczególne miejscowości i doskonale nadające się dla początkujących biegaczy. Dla wysportowanych narciarzy polecamy 30 km trasę Champagny-le-Haut w Nordic Zentrum. Jest ona raczej łatwa lub średnio trudna i umożliwia podziwianie Parku Narodowego La Vanoise ze szczytem Grand Casse w jego całej okazałości. Bez problemu można dotrzeć tam autobusem. Położony w sąsiedztwie Les Arcs oferuje kolejne 15 km nartostrad, w tym 2 trasy na wysokości, obie o długości 5 km - przy miejscowości Les Arcs 1800 i Les Arcs 2000.

 

Wskazówki dotyczące dojazdu do Francji

 

Lotniska położone najbliżej regionów Hautes Alpes, Isère lub Savoie znajdują się w Grenoble i Chambéry. Do Haute Provence dotrzeć można z Nicei, do Haute Savoie z Annecy, Genève-Cointrin, Chambéry lub Genewy. Wszystkim tym, którzy planują dojazd własny, proponujemy przed wyjazdem zasięgnąć informacji o warunkach drogowych i ewentualnie nieprzejezdnych drogach dojazdowych i przełęczach. Prosimy zabrać ze sobą łańcuchy na koła.

Kolej: Aime (ok. 19 km), Bourg-St-Maurice (ok. 27 km), Moutiers (ok. 33 km), Albertville (ok. 61 km)

Przelot: Chambéry (ok. 120 km), Grenoble (ok. 191 km), Genewa (ok. 200 km), Lyon-Saint Exupéry (ok. 195 km)

KONTAKT

  • info@snowz.pl
  • + 48 668 694 246
  • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
  • Messenger na Facebooku 24/7