Serre Chevalier

Należy do jednego z największych terenów narciarskich Europy

Francja > Alpy Wysokie

Miejscowość Serre Chevalier położona jest u podnóża szczytu o tej samej nazwie, osiągającego wysokość 2491 m

 

Dolina, przez którą przepływa rzeka Guisane, ciągnie się przez 13 miejscowości górskich, których obraz ukształtowany został przez typową dla regionu zabudowę z kamienia, średniowieczne domy i romańskie kościoły. Przytulna atmosfera miejscowości przeplata się z nowoczesnością i żywiołem kurortu narciarskiego. Serre Chevalier wraz ze swymi 250 km nartostrad należy do jednego z największych terenów narciarskich Europy i umożliwia miłośnikom białego szaleństwa jazdę malowniczymi nartostradami przez lasy sosnowe i modrzewiowe a także trasami z muldami. Szczególnie zaawansowani narciarze próbują swoich sił na stromych zboczach, pokonując długie nartostrady i oznaczone trasy do jazdy w głębokim śniegu. 4 Snowparki przyciągają miłośników freestylu do Parku Narodoweog Les Ecrins. Początkujący amatorzy białego szaleństwa znajdą tu dla siebie także doskonałe trasy.

Serre Chevalier z miejscowościami Briançon, Chantemerle, Villeneuve-La-Salle-les-Alpes i Monêtier-les-Bains to wymarzony urlop narciarski dla każdego. W miejscowościach dostępna jest bogata oferta rekreacyjna, sklepy oraz oczywiście zabawa po nartach i oferta gastronomiczna - wszystko, czego potrzeba podczas udanego urlopu narciarskiego. Briançon to tętniąca życiem, główna miejscowość w dolinie. Monêtier-les-Bains z kolei ma tradycyjny charakter podkreślany przez charakterystyczną zabudowę. Dostępne tutaj źródła na pewno spodobają się zwolennikom urlopu wellness. Villeneuve-WLa-Salles-les-Alpes to centrum après-ski. Wąskie uliczki i bazary sprawiają, że miejscowość do dzisiaj zachowała swój pierwotny charakter i doskonale łączy się z tętniącym życiem centrum z apartamentami, hotelami i główny placem.

 

Nartostrady w Serre Chevalier rozciągają się na wysokościach od 1200 do 2800 m

 

Z karnetem narciarskim „Serre Chevalier” mają Państwo dostęp do 250 km nartostrad (na wysokości 1200 - 2800 m) i do 62 wyciągów narciarskich. Z każdej z 4 stacji narciarskich: Briançon, Chantemerle, Villeneuve - La-Salle-les-Alpes i Monêtier-les-Bains można gondolą i wyciągami krzesełkowymi wygodnie dostać się do terenu narciarskiego. Wiele stromych stoków przyciąga tu przede wszystkim zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Stąd pochodzi znany sportowiec narciarstwa alpejskiego Luc Alphand. Czarna trasa Casse du Boeuf prowadząca do doliny Vileneuve lub „Olympique” do Chantemerle to tylko niektóre wyzwania, które czekają Państwa w Serre Chevalier. Do tego dochodzi jeszcze 9 czarnych oznakowanych nartostrad do freeridu. 

138 km tras zielonych i niebieskich

80 km tras czerwonych

32 km tras czarnych

Trasy narciarskie w Vileneuve spełnią oczekiwania także początkujących narciarzy. Tutaj znajdują się trzy areały dla początkujących, z czego jeden położony jest bezpośrednio przy kolejce gondolowej Aravet. Z samego szczytu Serre Chevalier prowadzi niebieska trasa do doliny. Dla miłośników freeridu teren narciarski wokół Vileneuve to prawdziwy raj: tutaj znajdą Państwo 4 snowparki, gdzie można się wyszaleć do woli.

Ponadto teren narciarski oferuje trasy do wieczornych jazd. W każdy czwartek w Briançon czerwona trasa „Vauban” oświetlana jest w różnych kolorach. W każdy wtorek i czwartek oświetlana jest również zielona nartostrada "Mickey" w Villeneuve.

 
La Salle-les-Alpes uważane jest za małą mekkę après-ski regionu Serra Chevalier

 

Największy bar w miejscowości „La Grotte” wraz ze swym ogromnym tarasem, położony jest u stóp nartostrady i przez to doskonale nadaję się na miejsce do spędzenia pierwszej przerwy. Wieczorem Place de l'Avaret jest prawdziwym centrum wydarzeń. Tutaj znajduje się wiele barów i restauracji. Również w miejscowości Chantemerle, w barach „Yeti”, „Kitzbühel” lub „eXtreme Bar” już po południu dużo się dzieje. Najbliższa dyskoteka znajduje się w La-Salle-les-Alpes i w Chantemerle.

Ci, którzy preferują spokojniejsze restauracje z regionalnymi przysmakami, powinni udać się w kierunku dzielnicy Le Bez w La Salle. Również w pozostałych miejscowościach w dolinie można doskonale się zrelaksować i skosztować lokalnych przysmaków. W kasynie w Briançon można natomoast spróbować swojego szczęścia w grze.

 
Teren narciarski "Serre Chevalier" jest rajem dla miłośników freestylu

 

Przede wszystkim możliwość wyboru między czterema różnymi snowparkami, sprawia, iż jest ten teren jedyny w swoim rodzaju. Pierwszy snowpark godny odwiedzenia znajduje się na 2000 m wysokości z trzema różnymi regionami i strefą do zrelaksowania. Początkujący znajdą tutaj slopestyle trasy z tablesami, boxami i railami. Zaawansowani mogą skorzystać z trudniejszej slopstyle, 

Ponadto mają Państwo możliwość skorzystania z trasy boardercross, funnycross, która znajduje się w naturalnej dolinie z muldami i zony mélè, gdzie znajduje się funpark, którego elementy wykonane zostały z lokalnego drewna modrzewiowego.

 

Również dla osób, które czas po nartach spędzają w spokojniejszy sposób, dostępny jest ciekawy program. Mogą one udać się na zakupy, bądź do strefy wellness 

 

Serra Chevalier zaprasza na wypróbowanie nowości sportowych takich jak: ski-jöring, kiteskiing, wędrówek w rakietach śnieżnych i jazdy samochodem po lodzie, tudzież wycieczki skuterem śnieżnym. Nie brakuje tu toru saneczkowego i oświetlonego lodowiska. A przy gorszej pogodzie można korzystać z zadaszonych kortów tenisowych, boiska do squasha, gry laserowe czy kręgle.

Spragnionym relaksu polecamy wizytę na krytym basenie lub przejażdżkę autobusem do pobliskiego Monêtier les Bains. Tam znajduje się terma XXL „Grands Bains” Tutaj w kompleksie o powierzchni 4500 m² można wspaniale się odprężyć!

 

Wskazówki dotyczące dojazdu do Francji

 

Lotniska położone najbliżej regionów Hautes Alpes, Isère lub Savoie znajdują się w Grenoble i Chambéry. Do Haute Provence dotrzeć można z Nicei, do Haute Savoie z Annecy, Genève-Cointrin, Chambéry lub Genewy. Przed wyjazdem własnym środkiem transportu należy zasięgnąć informacji o warunkach drogowych i ewentualnie nieprzejezdnych drogach dojazdowych i przełęczach. Prosimy zabrać ze sobą łańcuchy na koła Podczas planowania przyjazdu i odjazdu prosimy pamiętać, że Grand Tunnel du Chambon na D1091 (pomiędzy Les Deux Alpes i Briançon) jest zablokowany.

Kolej: Grenoble (ok. 115 km)

Przelot: Turyn (ok. 130 km), Grenoble (ok. 150 km), Lyon Sait-Exupéry (ok. 200 km)

KONTAKT

  • info@snowz.pl
  • + 48 668 694 246
  • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
  • Messenger na Facebooku 24/7