Puy Saint Vincent

Raj dla miłośników narciarstwa

Francja > Alpy Wysokie

Puy Saint Vincent położone jest na południu Francji a stamtąd już niedaleko do lazurowego wybrzeża


Park Narodowy Les Ecrins położony jest na południowym-wschodzie Francji z masywem Pelvoux w centrum i otoczony jest częścią Alp Wysokich. Park rozciąga się na powierzchni 1786 kilometrów kwadratowych a centrum Parku o powierzchni 918 km² jest pod szczególną ochroną. Park otrzymał "europejski dyplom obszarów chronionych" i cechuje się wyjątkową roślinnością i ciekawym światem zwierząt. Region ten jest prawdziwym rajem dla miłośników pieszych wędrówek i narciarstwa ze swym najwyższym szczytem Barre des Ecrins o wysokości 4102 m, będący jednocześnie najbardziej wysuniętym na południe cztero-tysięcznikiem.

  

Puy Saint Vincent położone jest na wyoskości 1400 - 18000 m na terenie francuskich Alp Nadmorskich, ok. 130 km na południowy wschód od znanej miejscowości sportów zimowych Grenbole


Ta nowoczesna miejscowość położona jest powyżej doliny "Vallouise", skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na masyw Ecrins. Dzięki swojemu położeniu w samym sercu terenu narciarskiego, miłośnicy białego szaleństwa mają doskonały dostęp do wyciągów narciarskich oraz tras zjazdowych. Znaleźć można tu trasy o różnym poziomie trudności i świetnych warunkach śniegowych. Miejscowość ta znana i lubiana jest głównie w kręgach rodzin z dziećmi. W roku 2003 uznana została za międzynarodowy teren narciarski przyjazny rodzinom a w roku 2007 odznaczona została znakiem jakości "Familie Plus". Obok licznych możliwości sportowego spędzania wolnego czasu, urlopowicze odwiedzać mogą liczne restauracje, w których kuchnia jest na wysokim poziomie.

 

Miejscowość jest niewielka ale stosunkowo nowo i przytulna


Z karnetem narciarskim „Puy Saint Vincent” urlopowicze mają do dyspozycji 13 nowoczesnych wyciągów, które umożliwiają dostęp do 75 km nartostrad. Teren narciarski Puy Saint Vincent położony jest na wysokości 1400 m do 2700 m i charakteryzuje się wyjątkowo dobrymi warunkami atmosferycznymi. W niezwykle słonecznej Dolinie Vallouise bezpośrednio z obiektów noclegowych można udać się na ośnieżony stok.

Teren narciarski jest szczególnie atrakcyjny ze względu na swoją różnorodność. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani znajdą tu coś dla siebie. Na najdłuższej trasie, która mierzy 7,5 km pokonuje się różnicę wysokości 1400 m.

60 km tras zielonych i niebieskich
30 km tras czerwonych
10 km tras czarnych

 

Szczególną atrakcją dla snowboardzistów, ale również dla narciarzy jest snowpark położony pomiędzy nartostradą Rhodos i Combe

 

Tutaj znaleźć można nie tylko odcinek do boardercrossu ale także elementy typu halfpipe, slides i jumps. W każdy wtorek i czwartek oświetlona trasa Ecureuil otwarta jest do godziny 20:00. Ponadto skorzystać można tu z wielu tras do jazdy w głębokim śniegu i do narciarstwa biegowego, które jeszcze bardziej urozmaicają atrakcyjność terenu Puy Saint Vincent.

Rozszerzając karnet narciarski na „Galaxie” można dodatkowo jeździć na nartach jeden dzień na terenie Serre Chevalier Vallée, Montgenévre, Sestriéres, Les 2 Alpes, L'Alpe d'Huez, La Grave i Plevoux.

 

W Puy Saint Vincent po udanym dniu na stoku, dobra zabawa też jest gwarantowana


Może nie aż tak huczna jak w znanych z après-ski kurortach, ale jest wiele barów i restauracji, które położone są na wysokości od 1400 do 1600 m, a w których to zasmakować można typowych dla regionu potraw, takich jak między innymi fondue i raclette. Turystów zachęcają tu porównywalnie bardzo niskie ceny.

W nocnym klubie Tamara zabawa po całym dniu na stoku trwa czasami do białego rana. W Puy Saint Vincent jest także wiele innych możliwości spędzenia czasu po nartach. Obok wędrówek w rakietach śnieżnych i paraglidingu proponujemy wizytę na krytym basenie. Rodziny dobrze bawić się będą jadąc psim zaprzęgiem lub jeżdżąc na łyżwach.

 

Lubicie narciarstwo biegowe? W PSV też możecie z tego skorzystać!


W Puy Saint Vincent jest około 30 km tras do narciarstwa biegowego, które częściowo prowadzą przez Park Narodowy Ècrins. Miłośnicy tej norweskiej dyscypliny znajdą trasy dostosowane do swoich umiejętności i tak początkującym proponujemy 5 km trasę, średnio zaawansowanym trasę o długości 10 km, a najbardziej ambitnym 15 km odcinek. Najdłuższa trasa położona jest na wysokości od 1600 do 2064 m i rozciąga się na długości 8 km. Wszyscy o mocniejszej kondycji odnajdą się w Dolinie Narreyroux, przy Pousterle i w Dolinie Gyr. W Puy Saint Vincent istnieje możliwość wzięcia lekcji nauki na nartach biegowych.

Miłośnicy białego szaleństwa mają możliwość skorzystania ze snowparku w regionie Secteur 2000, który znajduje się pomiędzy szczytami Rhodos i Combe i oferuje oprócz trasy boardercross, rozmaite elementy z przeszkodami, takie jak halfpipe, slidy i jumpy. Snowpark Secteur 2000 jest dobrą alternatywą dla tych którzy szukają nowych wyzwań lub chcą doskonalić swoją technikę skoków.

 

Wskazówki dotyczące dojazdu do Francji 


Lotniska położone najbliżej regionów Hautes Alpes, Isère lub Savoie znajdują się w Grenoble i Chambéry. Do Haute Provence dotrzeć można z Nicei, do Haute Savoie z Annecy, Genève-Cointrin, Chambéry lub Genewy. Proszę pamiętać, podczas planowania przyjazdu i odjazdu, że Grand Tunnel du Chambon na trasie D 1091 (pomiędzy Les Deux Alpes i Briancon) jest zamknięty.

Kolej: L'Argentière-la-Bessée (ok. 10 km)
Przelot: Turyn (ok. 140 km), Grenoble (ok. 220 km), Chambéry (ok. 190 km)

KONTAKT

  • info@snowz.pl
  • + 48 668 694 246
  • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
  • Messenger na Facebooku 24/7