Les Menuires

Witamy w znanych 3 Vallées

Francja > 3 Doliny

Witamy w znanych 3 Vallées - w dolinach Belleville, Courchevel i Méribel! Razem tworzą one największy teren narciarski na świecie oraz zapewniają doskonałe warunki śniegowe do wysokości 3300 m 


Na niepowtarzalny charakter regionu wpływa wyjątkowa panorama górska, nadzwyczajnie długie i zróżnicowane trasy narciarskie, doskonałe możliwości uprawiania freeridu oraz przeróżne snowparki! Miejscowości w Trzech Dolinach są wyjątkowo urokliwe, jak i nowoczesne. Od paru lat podziwiać można nowy kierunek infrastruktury- liczne typowe dla regionu domki typu chalet lub apartamenty wpływają na wyjątkowy charakter regionu. Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi dolinami umożliwiają liczne wyciągi narciarskie: tutaj mają Państwo możliwość przedostania się do najwyżej położonej stacji narciarskiej w Europie na wysokości 2300 m.

Miejscowość Les Menuires leży na wysokości 1850 m w dolinie Belleville. Charakterystyczna zabudowa do domki typu chalet wykonane z naturalnego kamienia i drewna. Dzięki bogatej ofercie dla rodzin i licznym atrakcjom dla najmłodszych miejscowość została odznaczona tytułem „Familie Plus”. W porównaniu z sąsiadującym z Les Menuires Val Thorens tutaj ceny są zdecydowanie przystępniejsze. Jednocześnie Les Menuires to również gwarancja udanego urlopu w górach! Czekają tutaj na Państwa zaśnieżone stoki, rozmaite możliwości spędzania czasu wolnego jak np. duża strefa wellness i centrum sportowe (4500 m²) oraz bogata oferta kulinarna.

 

Les 3 Vallèes to eldorado dla narciarzy - trzy doliny tworzą największy na świecie teren narciarski!


166 wyciągów, 600 km nartostrad i niekończące się możliwości jazdy w głębokim śniegu - z karnetem „Les 3 Vallèes” spełnią się marzenia wszystkich amatorów sportów zimowych! Ze stoków trzech malowniczych dolin (najwyższy szczyt Masywu Vanoise to Point de la Casse - 3852 m) podziwiać można zapierające dech w piersiach krajobrazy Alp Sabaudzkich wraz z widokiem na Mont Blanc. Prawdziwy raj dla lubiących jazdę w głębokim śniegu o powierzchni ok. 250 km².

 

Najwyższa stacja narciarska Europy - Val Thorens na wysokości 2300 m zapewnia doskonałe warunki śniegowe od końca listopada do początku maja


Tutaj znajdą Państwo również nartostradę o długości 12 km i różnicy wysokości 1400 m.Dolina w okolicy Courchevel należy do najlepiej wyposażonych stacji narciarskich świata. Kolejka linowa wwozi na szczyt Le Saulire (2738 m). Tam czekają na narciarzy alpejskich najdłuższe stoki: Les Creux oraz czarna trasa ze szczytu do Courchevel. Mèribel, położone w sercu regionu, jest idealną miejscowością dla narciarzy, którzy chcą poznać cały teren narciarski 3 Vallèes. Po obydwu stronach doliny czeka wiele nartostrad. A najlepsze jest to, że wszystkie doliny połączone są ze sobą wyciągami, nie trzeba więc zdejmować nart! Prawdziwa rozkosz z jazdy na nartach! Z karnetem narciarskim 3 Vallées mogą Państwo skorzystać jednego dnia z kooperacji Skiverbund Paradiski i Espace Killy

Teren narciarski Les 3 Valées został uhonorowany przez jeden z największych na świecie portali internetowych oceniających tereny narciarskie - skiresort.de. Osoby testujące podkreślają rozległość terenu narciarskiego, malowniczą, górską panoramę, jak również doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Dodatkową atrakcją są tzw. „Liberty Rides” - szczególnie trudne, nie utwardzane trasy dla zaawansowanych i fanów jazdy freeride. 

 

Karnet narciarski „Les Menuires/St. Martin” umożliwia dostęp do 160 km tras narciarskich oraz 34 wyciągów położonych wokół miejscowości Les Menuires Saint Martin


Teren ten jest bardzo zróżnicowany, przystosowany zarówno dla początkujących jak i średnio-zaawansowanych narciarzy. Na amatorów narciarstwa czeka także kilka tras zjazdowych w głębokim śniegu. Na terenie tym mogą Państwo zawsze podziwiać wspaniałą panoramę, gdyż obejmuje on kilka szczytów sięgających prawie 3000 m, np. Le Mont de la Chambre (2850 m) czy też Le Roc des 3 Marches (2704 m).

78 km tras zielonych i niebieskich
67 km tras czerwonych
16 km tras czarnych

Na Point de la Masse (2804 m) czekają na Państwa trudne trasy jak „Dame Blanche”, jak również rekreacyjne trasy jak zjazd do samej doliny St. Martin. Od sezonu 2015/2016 zjazd ze stacji wyciągowej aż do samej doliny jest możliwy zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy, dzięki niebieskiej nartostradzie „La Bouquetin”.

Snowboardziści spodziewać się mogą wyśmienitych warunków: dostępne są halfpipe, quarter, piramida oraz tor do boardercrossu. Również na najmłodszych czekają najlepsze warunki do nauki jazdy na nartach. Dla wszystkich szukających dodatkowych atrakcji organizowane są dwa razy w tygodniu nocne biegi narciarskie (zależne od sezonu).

 

Nocna jazda na nartach we Francji należy do specjalnych atrakcji 


Zwłaszcza w rejonie 3 Vallées mają Państwo możliwość skorzystania z szerokiej oferty, która u każdego narciarza zimowego sprawi, że serce zabije mocniej. Stąd możliwa jest tutaj oczywiście nocna jazda na nartach. Spędzającym urlop zimowy w 3 Vallées polecamy teren narciarski Courchevel, gdzie również po zachodzie słońca można dalej korzystać z nocnej jazdy na nartach. Gondola 8-os. „Verdons” przedłuża swoje godziny pracy w każdą środę, dzięki czemu family park i stok „Verdons” zapraszają również na jazdę przy sztucznym świetleniu. Szczególną atrakcją jest tutaj jazda w family parku przy muzyce. Pomyślano również o wyżywieniu: w restauracji „Les Verdons” oferowane są posiłki i napoje również do zamknięcia wyciągów.

 

W Les Menuires na après-ski zapraszają liczne restauracje i bary 


Lokale położone w wyższych partiach górskich urzekają swą wspaniałą panoramą. W miejscowości tej istnieje wiele możliwości spędzania czasu wolnego: począwszy od przejażdżki psim zaprzęgiem po heliskiing czy snowtubing, tutaj wszystko jest możliwe! Różnego rodzaju rozrywki czekają na Państwa także w strefie wellness i centrum sportowym (4500 m²). Mają Państwo do wyboru basen, saunę, gimnastykę wodną, fitness, tenis, squash czy grę w siatkówkę.

 

Snowpark Les Menuires jest położony bezpośrednio przy wyciągu krzesełkowym "La Becca" na wysokości 2500 m. W parku doskonale mogą bawić się całe rodziny - dorośli i dzieci 


Za konstrukcję parku odpowiedzialny jest zespół shaperów Ho5Park, gwarantujących wysoką jakość! Do dyspozycji odwiedzających jest trasa do boardercrossu oraz freestyle zone o dwóch stopniach trudności. Na niebieskiej trasie można skorzystać z 2 kickerów, 4 poręczy (flat descent, rainbow i 2 boxów), a na czerwonej czekają: 1 kicker i 4 poręcze (S shaped, flat descent, wave i C shaped). Na amatorskiej trasie do boardercrossu "The Toboggan" można odważyć się na kombinację prędkości i radości z pokonywania freestylowych przeszkód. A jeżeli marzą Państwo o jeszcze większych atrakcjach, w pobliżu czekają 3 Doliny i rozmaite parki na ich terenie. Tam każdy znajdzie ofertę dostosowaną do jego wymagań i umiejętności!

 

Jak dojechać? Bardzo prosto i podobnie jak do Val Thorens :)


Lotniska położone najbliżej regionów Hautes Alpes, Isère lub Savoie znajdują się w Grenoble i Chambéry. Do Haute Provence dotrzeć można z Nicei, do Haute Savoie z Annecy, Genève-Cointrin, Chambéry lub Genewy.

Kolej: Moûtiers (ok. 25 km)
Przelot: Chambéry (ok. 110 km), Genewa (ok. 150 km), Grenoble (ok. 185 km), Lyon-Saint Exupéry (ok. 190 km), Turyn (ok. 255 km)

  

KONTAKT

  • info@snowz.pl
  • + 48 668 694 246
  • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
  • Messenger na Facebooku 24/7