Murzasichle

Z widokiem na Tatry

Polska > Tatry Polskie

Nie ma nic piękniejszego niż Nasze Tatry

 

Murzasichle to malownicza miejscowość położona na wysokości 820-950 m n.p.m. w Rowie Podtatrzańskim, w południowej części województwa małopolskiego. Wokół niej rozciąga się niepowtarzalny krajobraz na Tatry polskie i słowackie, widok ten dostarcza wielu przyjemnych wrażeń. We wsi panują doskonałe warunki narciarskie, działa w niej kilka wyciągów narciarskich, a ich stopień trudności jest zróżnicowany.

 

Sama nazwa wywodzi się z połączenia dwóch nazw osad: Mur oraz Zasichle.

 

Przez teren obecnej miejscowości przepływała niegdyś mała rzeka o nazwie "Sichła". Niedaleko tej rzeki była położona wieś, której nazwa wzięła się właśnie od jej położenia "Zasichle" – za rzeką Sichłą. Pierwsza cząstka nazwy – "mur" wzięła się od nazwy miejscowości leżącej nieopodal Zasichla – "Mur". Gdy dwie wsie połączyły się ze sobą powstała osada o nazwie "Murzasichle".

Murzasichle otacza wiele szlaków turystycznych

 

W odległości 6 kilometrów od Murzasichle znajduje się Zakopane, najwyżej położone miasto, rozciągające się u podnóży Tatr, zaś w kierunku północno-wschodnim w odległóści 16 km położona jest Białka Tatrzańska w której znajduą się znane na całą polskę termy Bania.

 

KONTAKT

  • info@snowz.pl
  • + 48 668 694 246
  • Jesteśmy dostępni: Pon-Pt 10-18
  • Messenger na Facebooku 24/7